Žákovská knihovna

• Žákovská knihovna je tvořena dvěma odděleními. I. oddělení je určeno žákům od 1. do 5. ročníku, II.oddělení navštěvují žáci 6. - 9. ročníků.
  • Knihy si mohou žáci 1. stupně půjčovat každou středu od 12.00 do 13.30 hod., žáci 2. stupně ve čtvrtek od 13.30 do 14.15. Čtenáři si mohou posedět v klidném prostředí knihovny, prohlížet si knihy nebo časopisy, vyhledávat informace, připravovat si referáty do vyučovacích hodin, apod.
  • Je pravda, že zájem o beletrii je v posledních letech malý, zato zájem o odborné knihy, encyklopedie značně vzrostl.
  • Každý měsíc se snažíme o rozšíření knižního fondu v rámci finančních možností školy.
  • Zaměření knih a tedy i jejich rozdělení je stejné jako ve všech knihovnách – pohádky, báje, pověsti, poezie, dobrodružné romány, životopisy, odborné encyklopedie, knihy o zvířatech, rostlinách, vesmíru, Zemi. Každý čtenář si přijde na své.