Užitečné weby

VYHLEDAVAČE:

1.cz alenka.cz atlas.cz atlasfirem centrum.cz google.cz navrcholu.cz seznam.cz tiscali.cz o2active.cz jyxo.cz anglicky: altavista.com yahoo.com

OFICIÁLNÍ WEBY ČR:

czech.cz  msmt.cz kr-vysocina.cz bystricenp.cz

POČÍTAČE, MOBILNÍ TELEFONY:

zive.cz (výpočetní technika) lupa.cz (server o českém internetu) pcworld.cz (počítače) java.tatousek.cz (java skripty - tvorba webu webzdarma.cz (50 MB pro www prezentace zdarma - tvorba webu) cestiny.cz (češtiny do her a programů) jakpsatweb.cz ( jak se dělají webové stránky) vseved.cz (encyklopedie v mobilu) blueboard.cz (webová počítadla, návštěvní knihy, ankety, ... - tvorba webu)

VĚDA A TECHNIKA:

veda.cz (nejlepší český web o vědě a technice), moderni-dejiny.cz (dějiny 20. století), 21stoleti.cz (nejnovější poznatky vědy a techniky), ideje.cz (nejnovější objevy a vynálezy; vědecko-populární internetový časopis), mwm.cz (zapomenuté objevy a vynálezy, alternativní možnosti medicíny), osel.cz (Objective Source E-Learning - populárně naučné články z vědy a techniky), gate2biotech.cz (biotechnologie), scienceworld.cz (nejnovější informace), gnosis9.net (ochrana přírody), cas.cz (informační web Akademie věd České republiky), akademon.cz (technologické inovace a nejnovější poznatky vědy) pepinator.tym.cz/ (vzdělávací freeware software, testy, články)

PRAKTICKÉ:

abecedazahrady.cz (informace o zahradě od A do Z) bonsaiklub.cz (pěstování bonsaí) chovatelka.cz (chovatelství a pěstitelství, kulinářský rádce) ireceptar.cz (elektronická podoba receptáře) jednotky.cz (převody jednotek) vlak-bus.cz (jízdní řády) wikipedia.cz ("otevřená" encyklopedie) zahrada.cz (pěstování rostlin, ovoce a zeleniny aj.) nm.cz (Národní muzeum) pravidla.cz (pravidla českého pravopisu (databáze pravidel obsahuje přes 30 tisíc českých slov) zachranny-kruh.cz (bezpečnost obyvatel je vždy na prvním místě) ibesip.cz (bezpečnost silničního provozu)

PRO DĚTI A MLÁDEŽ

ekamarad.cz

DOWNLOAD:

stahuj.cz slunecnice.cz studna.cz download.com (anglicky) sosej.cz vseohw.net cestiny.idnes.cz

NOVINY, ROZHLAS, TELEVIZE, KNIHY:

ctk.cz (Česká tisková kancelář) novinky.cz ihned.cz radio.cz sport.idnes.cz (sport) sportovninoviny.cz (sport) cte.cuni.cz (české texty elektronicky) citanka.cz (česká čítanka - česká klasika, historické texty) iabc.cz časopis ABC (Ábíčko) esl-europe.net (hry - anglicky i česky) i-vysocina.cz (zprávy z Vysočiny) ceskaliteratura.cz (česká literatura) pravednes.cz (zpravodajství) telefonni-seznam-online.cz (bytové stanice, stanice organizací) tv.sms.cz (televizní program 201 stanic včetně vyhledávání)

DALŠÍ

www.uiv.cz (Ústav pro informace ve vzdělávání) nidv.cz (Národní institut pro další vzdělávání)