Zájmové útvary

Malý kuchtík
2. – 5. roč. Z. Ťupová
Psaní na klávesnici 6. – 9. roč. M. Horáková

Tyto útvary budou pracovat v případě dostatečného zájmu.

Technický kroužek

V tomto článku se vám pokusíme přiblížit dění v našem technickém kroužku. Nebude to snadné, jelikož máme radši praktickou část, než nějaké psaní článků. Ale pokusíme se o to. V kroužku se snažíme opravit motocykl ČZ 250, i když je to někdy zapeklité. Od začátku školního roku již uběhlo 9 měsíců a my už motorku skládáme dohromady, ale to hodně předbíháme.Všechno začínalo tím, že jsme motorku přivezli do našich dílen u šaten. Převoz do dílen nebyl zrovna lehký,“ komu by se chtělo motat mezi dveřmi.“ Nakonec jsme to překonali a mohli se s chutí pustit do práce. Prvním úkolem bylo motorku rozebrat, ale to moc těžký úkol nebyl (horší bude to skládat dohromady). Dále nás čekala špinavá práce s čištěním blatníků a dalších částí motorky, na kterých byly někdy i centimetrové nánosy maziva. “Řeknu vám není to moc pěkná práce.“ Ale tu už máme za sebou a už nás čekají jenom zajímavé činnosti. Po čištění motorky mohlo nastat broušení jednotlivých částí, aby byla motorka jako ze škatulky. Další týden nám již nikdo nebránil v natírání základové barvy na kostru, blatníky,… . A nyní na řadu přišla jedna z nejzajímavějších prací - vypalování výfuků. To je velice dobrý zážitek, přejeme to každému zažít. Je škoda že je již skoro konec školního roku a nestihneme to celé dokončit. Ale doufám, že nám motorka přes prázdniny neuteče.

Martin Šikula, 8.C