Celkem hlasovalo: 222

Svátek má:

Úspěchy našich žáků

Atletika nám jde také, posuďte sami.

Jarní přípravu jsme zhodnotili na soutěži o Pohár rozhlasu, tradičně konanou ve Žďáře nad Sázavou. Žáci naší školy soupeřili se školami na úrovni okresu. Vzhledem k podmínkám, ve kterých trénují žáci naši a žáci mnohých okolních škol, se umístili více než výborně. Starší žáci i žákyně obsadili celkově čtvrtá místa. Mladší žáci byli šestí a mladší děvčata se umístila na sedmém místě. Všem děkuji za skvělou reprezentaci a skvělé výkony.

Úspěchy našich žáků v okresním kole zeměpisné olympiády

9. března 2011 se zúčastnili 3 žáci naší školy  okresního kola zeměpisné olympiády, které  proběhlo ve Žďáře nad Sázavou. Konkurence byla veliká a řešitelů v každé kategorii bylo více jak 20. Proto nás velmi potěšilo umístění našich žáků. V kategorii C 2. místo  vybojoval Martin Krejčí a postupuje do  krajského kola.  V kategorii B na pěkném 4. místě skončil Michal Karásek. Ze všech sil také bojovala naše nejmladší účastnice v kategorii A Magdaléna Holá a obsadila 16. místo. Všem třem mladým zeměpiscům gratulujeme a Martinovi přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.

Florbal je naším oblíbeným sportem

V současné době máme za sebou "florbalové období". Ať již se zaměříme na jakoukoli věkovou kategorii, setkáme se s úspěchem. Florbal je stéle populárnějším sportem a buďme jen rádi, že poměrně hodně žáků se mu věnuje i ve svém volném čase. Naši starší žáci se v Orion Cupu přes okrskové kolo probojovali do kola okresního a mladší žáci dokonce do kola nejvyššího - krajského, kde jen těsně skončili na krásném druhém místě. Zdeněk Kolář ze 7.A navíc získal speciální cenu nejlepšího hráče turnaje. Všem chlapcům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a ještě jednou gratulujeme. Chcete li si prohlédnout fotografie, klikněte sem  - FOTO .

Třetí místo v okrskovém kole v minifotbalu

Na nově otevřeném Stadionu Tomáše Dvořáka při ZŠ Nádražní ul. se ve čtvrtek 24.9.2009 žáci naší školy utkali v okrskovém turnaji v minifotbalu. Výborné podmínky motivovaly všechny reprezentanty k výborným výkonům a ve výsledku naši reprezentanti nestačili pouze na obě mužstva z Nového Města na Moravě. Obsadili třetí místo. Do okresního kola tedy nepostupují, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusí. A kdo naši školu reprezentoval? Byl to David Lahodný, Ivo Kadlec, Marek Havel, Vašek Havlík, Milan Dobiáš, Dominik Navrátil, Ondřej Rychlý, David Zítka, Michal Zich, Marek Svoboda a Zdeněk Kolář.
Děkujeme všem chlapcům za skvělou reprezentaci.

Krajské kolo soutěže Eurorebus

5. května 2009 se v Jihlavě konalo krajské kolo zeměpisné soutěže Eurorebus. Mezi nejlepší kolektivy kraje Vysočina se probojovalo 7 třídních týmů, které reprezentovala vždy trojice vybraných žáků, a dále pak 3 žáci v kategorii jednotlivců. Mezi velmi zdatnými soupeři v kategorii jednotlivců se podařilo Davidovi Lahodnému obsadit 6. místo – jen malinkatý krůček mu chyběl k postupu do celostátního finále. (postupuje vždy prvních 5 z krajského kola) Přesto mu jistě patří uznání a gratulace. Pochvala patří i ostatním soutěžícím, neboť soutěžní otázky jsou skutečně velmi náročné.

Třetí místo v okrese je úspěchem

Dne 27. dubna 2009 pět žáků 1. stupně ZŠ T. G. Masaryka reprezentovalo školu v okresním kole ve šplhu na tyči ve Žďáře nad Sázavou. Ve velké konkurenci všichni obstáli a podali velmi dobré výkony. Úspěchem je 3. místo Terezky Kolářové v kategorii prvních tříd. Všem účastníkům přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Šesté místo v krajském  kole zeměpisné olympiády

Martin Krejčí z 9.B třídy  reprezentoval  7.4.2011 okres Žďár nad Sázavou  v zeměpisných znalostech a dovednostech.  Jak se říká - těžko na cvičišti, lehko na bojišti -  se Martinovi vyplatilo. Ve velmi tvrdé konkurenci nejlepších řešitelů  okresních kol,  např. z Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Třebíče, Pelhřimova,....obhájil pěkné 6. místo.Gratulujeme.