autor:Mgr. Jana Bártová   |   datum: 03.03.2014

„Jsem druháček – umím číst a pomáhám“

Od ledna letošního roku se druhé třídy zapojují do projektu „Jsem druháček – umím číst a pomáhám“, který pro děti připravila pracovnice Městské knihovny v Bystřici nad Pernštejnem p. Dagmar Navrátilová.

Cílem je podpořit zájem o čtení nejmladších dětí a vést je ke čtení s porozuměním. Každý měsíc zavítá k nám do školy pracovnice městské knihovny a hodinu diskutuje s dětmi o knihách v jednotlivých třídách. Děti získaly seznam knih, ze kterých si každý měsíc vyberou tu, která je nejvíce zaujme a kterou si s rodiči přečtou tak, aby dokázaly zodpovědět otázky týkající se této knihy. Za každou přečtenou knihu a správně zodpovězené otázky dostávají děti virtuálních 50 Kč, které budou věnovány na pomoc postiženým a nemocným dětem. Žáci zároveň získávají obrázky, které si vlepují do pracovního listu.
Věříme, že tato akce napomůže dětem k lásce ke knihám a k radostné četbě, vždyť knihy nás provázejí celým životem, přinášejí nám pobavení, relaxaci i napětí, nové znalosti i vědomosti.