autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 30.04.2013

Šťastnou cestu!

Desátý rok je v životě mladých cyklistů důležitý mezník. Po jeho dovršení smějí jezdit po silnici již bez doprovodu rodičů. A aby se na silnici dokázali správně chovat a orientovat, vydali se v úterý 30. dubna naši čtvrťáci na dopravní hřiště do Žďáru nad Sázavou. Upevnili si zde a rozšířili své teoretické i praktické znalosti z oblasti dopravní výchovy.
V teoretické části si děti upevnily své znalosti o povinném vybavení kola, o chování chodců i cyklistů jako účastníků silničního provozu. Rozšířily si vědomosti o dělení dopravních značek, mnoho z nich poznávaly a vysvětlovaly si jejich význam. Sledovaly dopravní situaci na křižovatkách řízených dopravními značkami a rozhodovaly, v jakém pořadí dopravní prostředky křižovatkami projedou. Na základě získaných informací psaly test.
V praktické části děti jezdily na kolech po dopravním hřišti. Učily se správně odbočovat, projíždět křižovatky řízené dopravními značkami i semafory, zařazovat se do správných jízdních pruhů, projíždět kruhový objezd.
V závěru celého dopoledne úspěšní řešitelé testu obdrželi řidičský průkaz mladého cyklisty.
Návštěva dopravního hřiště byla pro děti velmi přínosná. Věřím, že se při vyjížďkách na kolech budou řídit informacemi a radami, které během celého dopoledne nasbíraly.

Jana Zítková