autor:Mgr. Pavlína Uhlířová   |   datum: 28.05.2014

Byly to krásné dny

19. května se žáci 1. tříd vydali vlakem na exkurzi do Nového Města na Moravě do Horáckého muzea.Podívali se na historický mlejnek a v podzemí se seznámili s horáckými strašidly. Po nákupu suvenýrů odcházeli na vlak, který je opět přivezl do svých domovů.
26. května jeli prvňáčkové autobusem na hrad Svojanov.Výborná nálada panovala po celou dobu výletu.Děti se zde rovněž seznámily se strašidly, ale tentokrát se svojanovskými.Poznaly středověkou mučírnu, zbrojnici a jiné prostory hradu.Za krásného počasí se procházely po hradbách a zahradě.I zde nesměl chybět nákup suvenýrů a drobných dárků. Konec výletu žáci zakončili procházkou po Vírské přehradě.Radost, úsměv na tvářích potvrdily bezvadně strávený školní den.