autor:Mgr. Eva Poláchová   |   datum: 18.05.2014

Ochrana člověka za mimořádných událostí

V pátek 16. května jsme strávili školní dopoledne trochu jinak, naší náplní byly některá témata z Kurzu ochrany člověka při mimořádných událostech. Povídali jsme si, co tedy patří k mimořádným událostem, zaměřili jsme se na chování při povodních a požárech, evakuační zavazadlo.

Pak jsme se vydali na stanici rychlé záchranné služby zde v Bystřici, kde nás velmi ochotný a trpělivý pan Navrátil – řidič RZS – seznámil s vybavením sanity, procvičili jsme si pod odborným dohledem resuscitaci, nechali si vysvětlit první pomoc při běžných úrazech – na kolečkových bruslích, zlomeninách atd. Měli jsme spoustu otázek, které nám pan Navrátil trpělivě zodpovídal J Děkujeme mu za jeho čas a ochotu J Další témata žáci probírají také v rámci předmětu ČaMS (Člověk a moderní svět).

Doufejme, že některé poznatky v našich hlavách uvíznou natrvalo a v případě potřeby budeme vědět, co dělat, neboť „Štěstí přeje připraveným“.

Adam si dnešní den užil - tentokrát v sanitě "jen tak".

Záchranáři z 6.B v akci - dotyčný přežilJ.