autor:Mgr. Iveta Čuhelová   |   datum: 28.04.2014

Veselé zoubky

Dne 14. dubna 2014 se žáci 1. ročníku zúčastnili preventivního programu „Veselé zoubky“, který pro ně připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. Pro výuku byly použity školící materiály prevence zubního kazu.
Nejprve se děti seznámily s tím, jak zoubky fungují, jak rostou a mění se a co je zubní kaz. Dále zhlédly DVD „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“. Hovořili jsme o zásadách správné péče o zuby, jak si je čistit, aby byly bez kazu, a proč navštěvovat zubního lékaře. Společně jsme vyplnili pracovní listy. V závěru děti obdržely samolepku do koupelny a dm preventivní balíček, ze kterého měly velkou radost.
V programu „Veselé zoubky“ žáci získali mnoho cenných informací o prevenci zubního kazu, ale i o správné výživě.