Psaní na klávesnici

• Proč psát na klávesnici?

Počítače jsou všude a plynulé ťukání na kávesnici je dobré nejen pro samotné psaní. Můžete ho využít i v počítačových hrách na rychlé ovládání jednotek a v různých programech.

Lidé píší na počítači různě. Kdo se ale nedívá na klávesnici, šetří si oči a může text rovnou kontrolovat nebo koukat úplně jinam. Dosahuje se tak mnohem větší rychlosti.

• Výuka předmětu psaní na klávesnici probíhá pomocí počítačového programu Mount Blue. Každý žák je zde horolezcem, který je postaven před úkol zdolat vrchol Modré Hory. Žáci postupně zakládají své výškové tábory. Je jich celkem 26 a v každém z nich je čekají klasifikační cvičení, která jsou řazena za každým druhým naučeným znakem, aby byla k dispozici rychlá a častá informace o tom, jak je žák ve svém výstupu úspěšný. V závěru nácviku, kdy je výstup obtížnější, je klasifikace častější.

• Jednoltivé lekce se skládají z nácviku, tréninku a zkoušky.

• Je důležité zapamatovat si písmenko jako pohyb prstu. Proto je větší důraz kladen na přesnost než na rychlost. Každý "horolezec" tak pracuje vlastním tempem a podle svých možností.