Tělesná výchova

• V hodinách tělesné výchovy cvičíme podle sezónních možností. Na podzim trénujeme atletické disciplíny (běh na 60 m, 1000m , 1500m, skok daleký, hod míčkem, vrh koulí, skok vysoký, štafetový běh).
  • V zimě procvičujeme v tělocvičnách sportovní gymnastiku a míčové hry (basketbal, odbíjená, florbal, nohejbal, laktos). Dívky cvičí aerobik a step aerobik. Využíváme i dalších možností. Chodíme bruslit a hrát hokej na kluziště, podle sněhových možností probíhá každoročně lyžařský výcvikový kurz ve sjezdovém i běžeckém lyžování pro žáky 7. ročníku. V červnu navštěvujeme blízké koupaliště.
  • V průběhu školního roku se zúčastňujeme různých sportovních akcí, kde naši žáci dosahují v okresních i krajských kolech výborných výsledků. Jde hlavně o kopanou, přespolní běh, florbal, basketbal, atletické soutěže Pohár rozhlasu a atletický čtyřboj.

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků, který se konal na naší škole v pátek 24. září, probíhal na 2. stupni v jednotlivých předmětech. Proto také v tělesné výchově si osmáci a deváťáci vyzkoušeli netradiční sporty, například z chlapců se stali bojovníci asijského umění, z děvčat zase hráčky petanque, badmintonu nebo lakrosu. Turnaje se hrály s velkých nasazením a nejlepší hráčky obdržely diplomy.

Okrskové kolo v basketbalu - starší žáci a žákyně

17. března 2010 pořádala naše škola okrskové kolo v basketbalu starších žáků a žákyň. Všechny naše šatny a kabinety Tv zaplnili hráči. Turnaje se zúčastnily čtyři družstva chlapců a čtyři družstva dívek - ZŠ TGM By, ZŠ Nádražní By, Gymnázium By a 1. ZŠ Nové Město na Moravě. Naši chlapci ani jednou neklopýtli a třemi výhrami postoupili z 1. místa do okresního kola, které se koná 31. března ve Žďáře nad Sázavou. Dívky po jedné výhře, remíze a prohře skončily třetí. Reprezentantům blahopřejeme a chlapcům přejeme štěstí v okresním kole.