Výtvarná výchova

• Výtvarná výchova na 2. stupni základní školy poskytuje žákům prostor pro seberealizaci, rozvoj tvořivosti - kreativity a možnost najít vlastní cestu jak výtvarně zpracovat zadané téma.
  • Děti se naučí zvládat základní výtvarné techniky jako je kresba tužkou, redisperem a tuší, malba vodovými a temperovými barvami, grafika (monotyp,tisk z koláže, linoryt, suchá jehla). Zvládnou práci s papírem, dokáží vytvořit nejrůznější prostorové objekty, modelovat z hlíny i dalších materiálů. Zabýváme se i dekorativními výtvarnými technikami (výroba svíček, mýdel, smaltovaných šperků, malba na trička i hedvábí). Žáci si mohou odnést domů pěkné výrobky.
  • Pracujeme formou projektů – ucelených celků, kdy se žáci seznámí s tématem podrobně a z různých pohledů. Téma pak zpracují různými výtvarnými technikami. Snažíme se o hledání souvislostí v jiných vyučovacích předmětech, žákům též přibližujeme základní etapy z dějin umění. K dispozici máme dobře vybavenou knihovnu, audiovizuální techniku, včetně dataprojektoru a velkého plátna, učebna je vybavena novým nábytkem, kde má každý žák své samostatné pracovní místo.
  • Cílem výtvarné výchovy není dokonalé zachycení skutečnosti, ale radost z tvorby, z procesu objevování a hledání řešení. Poskytujeme každému bez ohledu na talent nebo nadání možnost vytvořit něco pěkného.
  • Seznam pomůcek pro 6. - 9. ročník

anilinové nebo vodové barvy

velké tempery

paleta