Zeměpis

• Obrázky, videa, mapy, luštění, písničky, internet, soutěže – a určitě ještě mnohem víc čeká na naše žáky v zeměpise.
  • Výuka zeměpisu probíhá v odborné učebně, která je skvěle vybavená. Kromě map a názorných pomůcek využíváme interaktivní tabuli, díky které se staly hodiny zeměpisu pestřejší. Žáci na tabuli plní úkoly, zábavné úlohy, doplňují slepé mapy, řeší testy aj. Počítač v učebně je připojený k internetu, můžeme si tedy kdykoli probírané učivo ověřit v encyklopediích, výklad doplnit videem či fotografiemi kteréhokoli místa na Zemi.
  • V každém školním roce plní naši žáci úlohy zeměpisné olympiády a v posledních letech se zapojili také do řešení úkolů soutěže Eurorebus.
  • Žáci jsou v hodinách zeměpisu vedeni k samostatnému řešení problémů, k vyjadřování a obhajování svého názoru, k respektování názoru spolužáků, ke spolupráci. Některá témata jsou probírána prostřednictvím projektových úkolů.

• Seznam pomůcek do zeměpisu (všechny ročníky):
    učebnice příslušného ročníku
    školní sešit č. 544
    univerzální cvičný sešit č. 544
    žáci 6. a 8. ročníků – testový sešit č. 524 (odevzdávají vyučujícímu)
    příprava na hodiny: písemné úkoly se zpravidla nezadávají, žáci se připravují na hodiny ústně podle učebnice, atlasu a zápisu ve školním sešitě.

• Zeměpisná olympiáda

Školní kolo se uskuteční v měsíci lednu 2014. Do okresního kola (únor 2014) postoupí vítězové jednotlivých kategorií.

• Eurorebus

Zpráva pro všechny soutěžící v celostátní hře Eurorebus - letošní ročník soutěže byl již zahájen. Soutěžní otázky a další informace o novinkách v soutěži najdete na adrese www.eurorebus.cz

• Testy ALF

Testy a úkoly k domácímu procvičování můžete otevřít zde:(klikni na podtržený odkaz)