autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 25.07.2014  |   o stránku zpět

Zpráva o činnosti školské rady za školní rok 2013/2014

Vážení rodiče, pedagogové, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností školské rady za uplynulý školní rok 2013/2014.
Školská rada se v tomto období sešla na třech jednáních a ještě jednou se sejde na konci srpna.

V průběhu tohoto školního roku školská rada

projednala a schválila:
- Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků – Klasifikační řád (dokument schválen jednohlasně)
- Školní řád (dokument schválen jednohlasně)
- Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2012/2013 (zpráva schválena jednohlasně)

projednala:
- novou verzi Školního vzdělávacího programu Základní školy T. G. Masaryka, která je platná od 1. 9. 2013
- návrh rozpočtu školy na kalendářní rok 2014

jednala o:
- upřesnění požadavků na děti v jednotlivých třídách a předmětech na webových stránkách školy
- konzultačních dnech pro rodiče (rodiče se mohou s učitelem spojit elektronickou poštou, domluvit telefonicky, ústně nebo písemně)
- možnosti doplnění webových stránek školy nejčastějšími dotazy rodičů, k nim přidat odpovědi
- nutnosti rekonstrukce školního hřiště
- úpravě školního dvora
- nutnosti výměny zastaralých elektrických rozvodů a osvětlení ve škole
- využití prázdných prostor za jídelnou
- odvětrání v dílnách
- možném využití mobilního dopravního hřiště pro žáky školy

vzala na vědomí:
- změnu ve výuce matematiky ve školním roce 2014/15 v budoucích prvních třídách

dále byla ředitelem školy informována o:
- rekonstrukci internetových stránek školy
- výrobě brány u školního hřiště z důvodu jeho soustavného znečišťování a narušování výuky
- opravách, které v budově školy proběhnou během letních prázdnin (toalety u tělocvičen, úprava učebny VV)
- organizaci nového školního roku a personálním obsazení (ze současných 21 tříd bude v následujícím školním roce tříd 19 – tři třídy v současném 1. a 2. ročníku budou staženy na dvě v následujícím školním roce)
- investicích ve čtvrtém čtvrtletí kalendářního roku 2014 (investice do počítačů v počítačové učebně PC 2, oprava odpadů, nová WiFi)
- zapojení školy do projektu Tablety do škol financovaného z prostředků EU

Vážení rodiče a pedagogové, protože v září roku 2014 bude končit tříleté volební období školské rady, chtěla bych poděkovat všem členům za jejich přínosnou práci. O práci školské rady se můžete dozvědět více na internetových stránkách školy. Jsou zde uloženy ve zkrácené formě zápisy z jednotlivých jednání i výroční zprávy z minulých let.

Za školskou radu Mgr. Jana Zítková