autor: Eva Sedláčková   |   datum: 31.03.2014  |   o stránku zpět

Úraz není náhoda

Ve dnech 17.3. – 21.3. 2014 proběhl v naší školní družině projekt „Dětství bez úrazů“. Každým rokem věnujeme jeden celý týden tomuto tématu, třebaže bezpečnost dětí prolíná celoročním programem a prací ŠD.
     S dětmi probíhaly besedy o prevenci dětských úrazů – nebezpečí doma – časté úrazy dětí jsou opařením, poleptáním, otravou, pády. Nebezpečí ve škole, v dopravě, při styku s cizími lidmi. Hovořili jsme na téma „nikdo cizí domů nesmí“, nebezpečí na cestě, nebezpečí ve volném čase. Závažným tématem jsou úrazy dětí v dopravě, protože děti jsou každodenními účastníky silničního provozu. Tento týden byl zakončen plněním úkolů na stanovištích ve velké tělocvičně naší školy a byl dětem velikým přínosem.

Eva Sedláčková
ŠD při ZŠ TGM v Bystřici n. P.