autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 01.10.2009  |   o stránku zpět

Zpráva o činnosti školské rady za školní rok 2008/2009

Vážení rodiče, pedagogové, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností školské rady za školní rok 2008/2009.

• Školská rada v tomto období pracovala v šestičlenném složení a sešla se na čtyřech jednáních.

• Projednala a schválila tyto dokumenty:
    - Jednací řád školské rady
    - Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2007/2008
    - Pravidla pro hodnocení výsledků vzdělávání žáků (Klasifikační řád)
    - Školní řád
    - Dodatek č. 4 ze dne 9. 2. 2009 ke Školnímu řádu
  • Projednala:
    - Školní vzdělávací program ZŠ T. G. Masaryka
    - Návrh rozpočtu školy na rok 2009
    - Metodický pokyn MŠMT k zajištění environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO)

• Zajímala se o:
    - publikování školního vzdělávacího programu na webových stránkách školy
    - současný stav školy po stránce organizační, personální, hmotné
    - potřeby školy do budoucna
    - výsledky dotazníkového šetření Mapy školy
  • Na základě Vašich připomínek a námětů jednala o:
    - možnostech školské rady při prosazování zájmů školy na jednáních vedení města
    - fungování kroužku orientálních tanců a kroužku anglického jazyku pro žáky 8. ročníku
    - kroužku doučování (příprava ke zkouškám)
    - komerčním využití fungování zájmových kroužků
    - nabídce pobytu organizovaných skupin v solné jeskyni
    - včasnějším otevření školní budovy za nepříznivého počasí pro dojíždějící žáky
    - požadavku z řad pedagogických pracovníků na rovnoměrné čerpání prostředků na další vzdělávání učitelů
    - webových stránkách školské rady a školy a o jejich obsahu
  • Dále byla ředitelem školy informována o:
    - aktivitách ve škole během školního roku (rekonstrukce šaten)
    - problémech se stropními podhledy v tělocvičnách školy
    - nutnosti umístění kamer v problematických částech školy a jejím přilehlém okolí (tělocvičny, šatny, školní hřiště, atd.)
    - nových internetových stránkách školy
    - záměrech oprav ve škole během letních prázdnin (chlapecké toalety, výmalba některých učeben, výměna vstupních dveří z vestibulu do přízemí školy, obměna počítačů v počítačové učebně, rekonstrukce sborovny 1. stupně, atd.).
  • Členové školské rady se na většině svých jednání zabývali vašimi připomínkami ke kvalitě jídel ve školní jídelně a k velikosti porcí. Připomínky také předali vedení města i vedení firmy SODEXHO - školní jídelny, s. r. o , která školní stravování provozuje. Na webových stránkách školské rady zveřejnili na Vaše žádosti bližší popisy některých jídel pro lepší orientaci při objednávání obědů.

Vážení rodiče a pedagogové, děkujeme Vám za Vaše připomínky a náměty týkající se chodu školy. I Vaše další nápady a problémy můžete směřovat na adresu školské rady, která se jimi bude zabývat.

Za školskou radu Mgr. Jana Zítková