autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 09.07.2012  |   o stránku zpět

Zpráva o činnosti školské rady za školní rok 2011/2012

Vážení rodiče, pedagogové, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností školské rady za uplynulý školní rok 2011/2012.

Školská rada v tomto novém volebním období opět pracovala v šestičlenném složení a sešla se na čtyřech jednáních.
Na prvním z nich zvolila předsedu a místopředsedu, stanovila si minimálně 2 setkání během roku, další v případě potřeby.

V průběhu tohoto školního roku školská rada

projednala a schválila:
- Jednací řád Školské rady
- Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2010/2011 (zpráva byla schválena jednohlasně)
- svého zástupce do konkurzní komise konkurzního řízení na vedoucí pracovní místo ředitele/ky příspěvkové organizace Základní školy T. G. Masaryka (jednohlasně byla zvolena paní Mgr. Jitka Čechová)

jednala o:
- návrhu rozpočtu školy na kalendářní rok 2012
- možnostech školské rady při prosazování zájmů školy na jednáních rady a zastupitelstva města
- problematice nového umístění Základní umělecké školy v Bystřici nad Pernštejnem (dostupnost, dopad na žáky školy)

vzala na vědomí:
- znění Dodatku č. 1 Školního vzdělávacího programu Základní školy T. G. Masaryka, č. j. 430/10
- rozpočet školy na kalendářní rok 2011
- rezignaci dvou členek školské rady na své funkce, zvolené za zákonné zástupce nezletilých žáků, paní Mgr. Věry Šiborové a paní Mgr. Marie Nebolové (Důvodem rezignace byla Novela školského zákona Část patnáctá § 167: „Pedagogický pracovník školy nemůže být zvolen za člena školské rady této školy zákonnými zástupci nezletilých žáků a zletilými žáky a studenty ani jmenován zřizovatelem nebo ředitelem školy“. Na jejich místa byly zvoleny paní Mgr. Jitka Čechová a paní Šárka Žličařová.)

zajímala se o:
- změny ve školním stravování (Pracovnice MěÚ v Bystřici nad Pernštejnem paní Jurošová přednesla členům školské rady podrobnou informaci o spolupráci Města Bystřice nad Pernštejnem se společností SCOLAREST – zařízení školního stravování, která vstoupí v platnost 1. 10. 2012. Odpověděla na dotazy, které členové vznesli.)

dále byla ředitelem školy informována o:
- současném stavu školy po stránce organizační, personální, hmotné
- potřebách školy do budoucna

Vážení rodiče a pedagogové, děkujeme Vám za Vaše podnětné návrhy. O práci školské rady se můžete více dozvědět na internetových stránkách školy. Jejich prostřednictvím nám můžete také zasílat další náměty, které se vztahují k problematice školy a školního stravování. Na svých jednáních v novém školním roce se jimi budeme zabývat.

Za školskou radu Mgr. Jana Zítková