autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 30.06.2011  |   o stránku zpět

Zpráva o činnosti školské rady za školní rok 2010/2011

Vážení rodiče, pedagogové, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností školské rady za školní rok 2010/2011.

Školská rada v tomto období pracovala v šestičlenném složení a sešla se na dvou jednáních.

Projednala a schválila:
- Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2009/2010 (zpráva byla schválena jednohlasně)

Projednala:
- návrh rozpočtu školy na kalendářní rok 2011

Zajímala se o:
- prezentaci školy pro širokou veřejnost se zaměřením na získávání nových žáků z předškolních zařízení přilehlých obcí
- prezentaci školy z hlediska technického vybavení multimediální technikou a interaktivními tabulemi
- organizaci školního roku 2011/2012 (především personální změny a počty žáků)

Na základě připomínek a námětů jednala o:
- neotištěných školních příspěvcích v městském tisku (paní Olga Königová nabídla možnost uveřejnění aktuálních článků na webových stránkách města)
- kvalitě jídel ve školní jídelně (školská rada ověřovala dobu uvaření jídel pro obě bystřické školy)

Dále byla ředitelem školy informována o:
- čerpání peněz z fondu EU pro potřeby školy (škola pořídí nové materiální vybavení do některých učeben)
- opravách ve školní budově během letních prázdnin
- dalších nutných opravách, na které však škola nemá peníze

Školská rada na své květnové schůzce zhodnotila práci za uplynulé tříleté volební období. Po celou dobu svého působení na základě připomínek ze strany rodičů i pedagogů projednávala kvalitu jídel ve školní jídelně. Protože kvalita kolísá, doporučujeme členům nově zvolené školské rady nadále sledovat problematiku školního stravování.

Vážení rodiče a pedagogové, děkujeme Vám za Vaše náměty týkající se chodu školy a školní jídelny.

Za školskou radu Mgr. Jana Zítková