autor: Miloslav Sobotka   |   datum: 23.01.2012  |   o stránku zpět

Rodičům vycházejících žáků

Od 1. 1. 2012 dochází k několika změnám v přijímacím řízení na střední školy (žáci byli o této skutečnosti informováni počátkem ledna). Především došlo k omezení počtu přihlášek ze tří na dvě pro první kolo a byla zrušena  výstupní hodnocení.

Naši žáci dostanou současně s pololetním vysvědčením  tedy dva tiskopisy (částečně vyplněné).

Do přihlášek bude třeba doplnit chybějící údaje (kontakty na rodiče, případně zákonné zástupce - čísla telefonů, mailové adresy, dále adresy středních škol, názvy a kódy studijních oborů a podpis žáka, rodiče (zákonného zástupce).

Někteří žáci si budou muset zajít s vyplněnými přihláškami k lékaři pro potvrzení (platí se) - kterých žáků se toto týká, najdete na http://www.atlasskolstvi.cz.

Rodiče (zákonní zástupci) žáků se specifickými vývojovými poruchami mohou přiložit k přihlášce doporučení pedagogicko-psychologické poradny, na základě kterého budou tito žáci mít jisté zohlednění u přijímacích zkoušek a také při studiu v případě přijetí.

Takto vyplněné přihlášky žáci donesou (nejlépe obě současně) a předají kariér. poradci M. Sobotkovi, který je zkontroluje a dá řediteli školy k potvrzení; pak je opět žákům vrátí. Rodiče pak zařídí doručení přihlášek na příslušnou střední školu (doporučeným dopisem, případně osobním předáním). Ideální by bylo, kdyby se všechny tyto záležitosti vyřídily do konce února, nejpozději však do 15. března 2012.