autor: Miloslav Sobotka   |   datum: 19.04.2011  |   o stránku zpět

Pár slov k přijímacím zkouškám

V nejbližších dnech vás čekají přijímací zkoušky, přeji vám mnoho zdaru. Nyní pár důležitých informací:

• Žáci obdrželi proti podpisu tzv. zápisový lístek, který musí do pěti dnů od přijetí odeslat na střední školu, na kterou byli přijati. Pokud by zápisový lístek v tomto termínu neodeslali, střední škola nabídne jejich místo jinému uchazeči. Poznámka: Tento zápisový lístek je možné si jednou vyžádat zpět a poslat na jinou střední školu.

• Pokud nebudete přijati na konkrétní střední školu, můžete ještě využít možnosti odvolání. Odvolání by mělo obsahovat:

• jméno a příjmení žáka, datum a místo narození
• kód a název učebního nebo studijního oboru
• důvod nepřijetí uvedený ředitelem střední školy
• důvody odvolání
• jméno a adresu bydliště zákonného zástupce žáka
• datum a podpis zákonného zástupce žáka

• Každý žák bude informovat kariérového poradce, na kterou školu a na jaký obor odeslal zápisový lístek. Tyto údaje slouží ke statistice - údaje (ne jmenovité) jsou zasílány na krajský úřad a třídní učitelé je zapisují do třídního výkazu.