autor: Miloslav Sobotka   |   datum: 01.12.2010  |   o stránku zpět

Předškolní a mimoškolní pedagogika /učitel(ka) mateřské školy

DENNÍ STUDIUM – DÁLKOVÉ STUDIUM

Škola ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě si Vás dovoluje seznámit s novým studijní oborem, který na naší škole se chystáme otevřít ve školním roce 2010/2011. Kromě již dvou tradičních oborů Ekonomika a cestovní ruch (RVP: Cestovní ruch) a Právní administrativa (RVP: Veřejnosprávní činnost) budou žáci na naši škole studovat obor Předškolní a mimoškolní pedagogika /učitel(ka) mateřské školy se zaměřením na případné podnikání v tomto oboru a rozšířenou výukou jazyků). Další bližší informace jsou na webových stránkách www.secrji.cz, popřípadě na telefonu 606661012.
Škola ekonomiky a cestovního ruchu, SSOŠ s. r. o. Rantířovská 9, 586 05 JIHLAVA tel. 567 309 773, fax: 567 308 928 Email: jiri.cada@secrji.cz www.secrji.cz

Předškolní a mimoškolní pedagogika
ŠVP Učitel(ka) mateřské školy
Připravuje absolventa pro práci s dětmi v mateřských školách a jiných předškolních a mimoškolních zařízeních (domy mládeže apod.). Rozšiřuje a prohlubuje jeho znalosti a dovednosti jazykové a komunikační, rozšiřuje všeobecné vzdělání a v odborných předmětech se zaměřuje na vzdělávání pedagogicko-psychologické a didaktiku pedagogických činností zaměřenou na děti předškolního a školního věku. Absolventi kromě maturity z cizího jazyka mohou na naší škole získat rovněž mezinárodní jazykový certifikát British Council a Goethe-Institutu, který jim umožní snadnější pracovní uplatnění i v zemích Evropské Unie, kde pro absolventy tohoto oboru je velmi dobré uplatnění.
Obor je vhodný zejména pro dívky, ale mohou jej studovat i chlapci.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
Délka přípravy:
4 roky – denní studium, 5 let – dálkové studium
Základní minimální podmínky:
Žáci jsou přijímáni do denního studia na základě výsledků a hodnocení ze ZŠ (8. třída, 1. pol. 9. třídy)
Způsob ukončení:
maturitní zkouška, vysvědčení o maturitní zkoušce

CO ZÍSKÁTE VOLBOU TOHOTO OBORU?
- jazykové znalosti (dle výběru: Aj, Něj, Frj, Špj, Itj. a Rj)
- znalost problematiky výuky předškolních dětí
- znalost pedagogiky mimoškolních činností
- znalost pedagogiky a psychologie