autor:Mgr. Jana Zítková   |   datum: 07.07.2010  |   o stránku zpět

Zpráva o činnosti školské rady za školní rok 2009/2010

Vážení rodiče, pedagogové, dovolte mi, abych Vás seznámila s činností školské rady za školní rok 2009/2010.

Školská rada v tomto období opět pracovala v šestičlenném složení a sešla se na dvou jednáních.

Projednala a schválila:
- Výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2008/2009

Projednala:
- Dodatek č. 1 ke Školnímu vzdělávacímu programu Základní školy T. G. Masaryka
- novou verzi Školního vzdělávacího programu Základní školy T. G. Masaryka

Zajímala se o:
- fungování nových webových stránek školy (dostupné jsou všem na www. zstgmbystrice.cz)
- výsledky hodnocení kvality jídel ve školní jídelně
- rekonstrukci školního hřiště (je třeba hřiště vybudovat tak, aby vyhovovalo potřebám školy)
- organizaci školního roku 2010/2011 (především personální změny a začátek nového školního roku)

Na základě připomínek a námětů jednala o:
- elektronických omluvenkách žáků (vyučující je budou denně kontrolovat ve svých mailech)
- šatnových skříňkách (je jich třeba užívat šetrně a tak, aby nedocházelo k poškozování batohů s učením)
- možnosti zpoplatnit zájmové útvary na škole
- vzdělávání žáků s SPU
- třídách s rozšířenou výukou cizích jazyků
- přiměřenosti učiva věku žáků a formách hodnocení jejich znalostí

Dále byla ředitelem školy informována o:
- organizaci školního roku 2009/2010
- rekonstrukci budovy školy v období letních prázdnin (výměna oken, střechy, nová fasáda) a dalších stavebních úpravách
- čerpání peněz z ESF pro potřeby školy

Školská rada i v průběhu letošního školního roku sledovala kvalitu jídel. Na základě připomínek ze stran pracovníků školy i zákonných zástupců žáků z loňského školního roku uskutečnil MěÚ Bystřice nad Pernštejnem průzkum kvality jídel v naší školní jídelně. Spolu s některými osobami z MěÚ a dalších institucí se ho zúčastnila i členka školské rady paní Jitka Čechová. Tento průzkum probíhal po dobu jednoho měsíce a jeho výsledky byly předány vedení firmy, která školní stravování provozuje. Věřím, že toto vše přispělo alespoň k částečnému zlepšení kvality jídel ve školní jídelně.

Vážení rodiče a pedagogové, děkujeme Vám za Vaše náměty týkající se chodu školy. I další nápady a připomínky můžete směřovat na adresu školské rady, která se jimi bude opět zabývat.

Za školskou radu Mgr. Jana Zítková